Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Mazurskie glinki kosmetyczne
Mazurskie glinki kosmetyczne

Gytia czyli inaczej glinka posiada szereg właściwości leczniczych oraz kosmetycznych co potwierdzają liczne przeprowadzone badania. Pomaga na problemy skórne m.in. takie jak: trądzik, egzema, łuszczyca stany zapalne skóry...

czytaj całość »
Pokrzywa zwyczajna - zapomniany a jakże cenny surowiec stosowany i doceniony już w starożytności
Pokrzywa zwyczajna - zapomniany a jakże cenny surowiec stosowany i doceniony już w starożytności

Pokrzywa zwyczajna - roślina ma długą tradycję zastosowań leczniczych. Autorzy starożytni (np. Pedanios Dioskurydes i Pliniusz Starszy) wskazywali m.in. na jej zdolność do tamowania krwotoków, uznawali za afrodyzjak, remedium na zatrucia i oparzenia.

Zapraszam do dalszej części wpisu o właściwościach pokrzywy..

czytaj całość »
Zioła na odchudzanie - prawda i mit

Zioła na odchudzanie PRAWDA i MIT


Zioła na odchudzanie to skuteczna broń w walce z otyłością i nadwagą. Poza problemem natury psychicznej i estetycznej otyłość zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę, choroby serca, sprzyja w wystąpieniu raka piersi, macicy, pęcherzyka żółciowego, okrężnicy. Nadwaga powoduje też choroby stawów, bóle kręgosłupa i stóp. U kobiet otyłość może prowadzić do zaburzeń w miesiączkowaniu i płodności. Osoby, które lubią korzystać z darów natury, powinny zwrócić uwagę na zioła, które wykazują właściwości wspomagające odchudzanie. 
Przeczytajcie o ziołach na odchudzanie..

 

 

 

czytaj całość »
ZIOŁA NA RELAX AROMAT I TERAPIA

   Sztuka pachnidlarska jest z nami od wieków

 

Powoli wraca do nas tradycja przodków, która przypomina nam o tym jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa zapach, który wpływa zarówno nasz organizm, jak i towarzyszące nam emocje. Matka natura darzy nas roślinami o niezwykłych właściwościach i szerokim zastosowaniu. Rośliny towarzyszą człowiekowi wszędzie a zapach wielu z nich jest jest nieprzebytą głębią przyrodniczych możliwości w niesieniu pomocy ludziom.

czytaj całość »
W ŚWIECIE RÓŻY

Róża pomarszczona  Róża pomarszczona, łac. Rosa rugosa

 

Na całym świecie rośnie ponad 120 gatunków róż i wprost niepoliczona ilość ich odmian botanicznych i hodowlanych. W licznej rodzinie róż dziko rosnących i uprawianych dla ozdoby są też i takie, które mogą dostarczać nam wartościowych płatków z przeznaczeniem na lekarstwa, przetwory i kosmetyki.

czytaj całość »
Leczniczy świat zapachu w popularnych ziołach.

      Rumianek pospolity czy złocień maruna? Każde leczy.

Zioła które nie tylko leczą ale i pachną to wspaniałe połączenie praktyczności i przyjemności. Jeśli jeszcze są łatwo dostępne w naszym otoczeniu i nie wymagają nakładów na ich pozyskanie to musimy koniecznie je mieć zawsze w naszej domowej apteczce. Pachnieć znaczy leczyć a leczyć znaczy pachnieć.

czytaj całość »
NAJZDROWSZE ZNACZY NATURALNE
Przyroda sama podpowiada co jest najzdrowsze.

Trudno sobie wyobrazić przyszłość cywilizacji bez rozwoju dziedzin mających wpływ na poprawę zdrowia człowieka. Ewolucja naszego gatunku idzie w kierunku poszukiwania sposobów na eliminowanie chorób i udoskonalania samopoczucia psychicznego jako konsekwencji zdrowia fizycznego. Zdrowie psychiczne i zdrowie fizyczne zazwyczaj są ze sobą bardzo powiązane i współgrające. Naturoterapia jest doskonałym sposobem poszukiwania najzdrowszych sposobów na życie bez względu na wiek.

 

czytaj całość »
Metody suszenia żywności dawniej i dziś

zdrowe produkty muszą spełniać najwyższe normy jakościowe suszenia

Choć wydaje się, że sposoby suszenia to kwestia oczywista, skoro już pierwotni ludzie korzystali ze słońca, wody i ognia by odprowadzić nadmiar wody, jednak współczesne technologie oraz większe ilości towarów wymagają by wysuszony surowiec spełniał restrykcyjne normy, co generuje postępującą specjalizację metod suszenia.

 

czytaj całość »
Monarda - indiański sposób na zdrowie
Monarda - przepiękny kwiat ogrodowy ukrywający swoje tajemnice

MONARDA – INDIAŃSKI SPOSÓB NA ZDROWIE

Rodzaj Monarda obejmuje 15 gatunków. U nas w Polsce popularne są dwa gatunki wieloletnie: pysznogłówka szkarłatna Monarda didima i deta M. fistulosa. Liście przy roztarciu są pachnące. Kwiaty zasobne w antocyjany i flawonoidy. 

 

monarda - przepiękny kwiat ogrodowy ukrywający swoje tajemnice

 

czytaj całość »
Roślinne surowce tłuszczowe – między egzotyką a popularnością

O znanych i perspektywicznych zastosowaniach surowców roślinnych w branży przetwórstwa tłuszczów rozmawiamy z dr inż. Stanisławem Ptasznikiem, kierownikiem Działu Przetwórstwa Tłuszczów w Oddziale Technologii Mięsa i Tłuszczu Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego w Warszawie.

        masło shea (karite) z Ghany, składnik wielu produktów spożywczych i kosmetycznych

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl