Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Pokrzywa zwyczajna - zapomniany a jakże cenny surowiec stosowany i doceniony już w starożytności
Pokrzywa zwyczajna - zapomniany a jakże cenny surowiec stosowany i doceniony już w starożytności

Pokrzywa zwyczajna - roślina ma długą tradycję zastosowań leczniczych. Autorzy starożytni (np. Pedanios Dioskurydes i Pliniusz Starszy) wskazywali m.in. na jej zdolność do tamowania krwotoków, uznawali za afrodyzjak, remedium na zatrucia i oparzenia.

Zapraszam do dalszej części wpisu o właściwościach pokrzywy..

czytaj całość »
Zioła na odchudzanie - prawda i mit

Zioła na odchudzanie PRAWDA i MIT


Zioła na odchudzanie to skuteczna broń w walce z otyłością i nadwagą. Poza problemem natury psychicznej i estetycznej otyłość zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę, choroby serca, sprzyja w wystąpieniu raka piersi, macicy, pęcherzyka żółciowego, okrężnicy. Nadwaga powoduje też choroby stawów, bóle kręgosłupa i stóp. U kobiet otyłość może prowadzić do zaburzeń w miesiączkowaniu i płodności. Osoby, które lubią korzystać z darów natury, powinny zwrócić uwagę na zioła, które wykazują właściwości wspomagające odchudzanie. 
Przeczytajcie o ziołach na odchudzanie..

 

 

 

czytaj całość »
ZIOŁA NA RELAX AROMAT I TERAPIA

   Sztuka pachnidlarska jest z nami od wieków

 

Powoli wraca do nas tradycja przodków, która przypomina nam o tym jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa zapach, który wpływa zarówno nasz organizm, jak i towarzyszące nam emocje. Matka natura darzy nas roślinami o niezwykłych właściwościach i szerokim zastosowaniu. Rośliny towarzyszą człowiekowi wszędzie a zapach wielu z nich jest jest nieprzebytą głębią przyrodniczych możliwości w niesieniu pomocy ludziom.

czytaj całość »
W ŚWIECIE RÓŻY

Róża pomarszczona  Róża pomarszczona, łac. Rosa rugosa

 

Na całym świecie rośnie ponad 120 gatunków róż i wprost niepoliczona ilość ich odmian botanicznych i hodowlanych. W licznej rodzinie róż dziko rosnących i uprawianych dla ozdoby są też i takie, które mogą dostarczać nam wartościowych płatków z przeznaczeniem na lekarstwa, przetwory i kosmetyki.

czytaj całość »
Leczniczy świat zapachu w popularnych ziołach.

      Rumianek pospolity czy złocień maruna? Każde leczy.

Zioła które nie tylko leczą ale i pachną to wspaniałe połączenie praktyczności i przyjemności. Jeśli jeszcze są łatwo dostępne w naszym otoczeniu i nie wymagają nakładów na ich pozyskanie to musimy koniecznie je mieć zawsze w naszej domowej apteczce. Pachnieć znaczy leczyć a leczyć znaczy pachnieć.

czytaj całość »
NAJZDROWSZE ZNACZY NATURALNE
Przyroda sama podpowiada co jest najzdrowsze.

Trudno sobie wyobrazić przyszłość cywilizacji bez rozwoju dziedzin mających wpływ na poprawę zdrowia człowieka. Ewolucja naszego gatunku idzie w kierunku poszukiwania sposobów na eliminowanie chorób i udoskonalania samopoczucia psychicznego jako konsekwencji zdrowia fizycznego. Zdrowie psychiczne i zdrowie fizyczne zazwyczaj są ze sobą bardzo powiązane i współgrające. Naturoterapia jest doskonałym sposobem poszukiwania najzdrowszych sposobów na życie bez względu na wiek.

 

czytaj całość »
Metody suszenia żywności dawniej i dziś

zdrowe produkty muszą spełniać najwyższe normy jakościowe suszenia

Choć wydaje się, że sposoby suszenia to kwestia oczywista, skoro już pierwotni ludzie korzystali ze słońca, wody i ognia by odprowadzić nadmiar wody, jednak współczesne technologie oraz większe ilości towarów wymagają by wysuszony surowiec spełniał restrykcyjne normy, co generuje postępującą specjalizację metod suszenia.

 

czytaj całość »
Monarda - indiański sposób na zdrowie
Monarda - przepiękny kwiat ogrodowy ukrywający swoje tajemnice

MONARDA – INDIAŃSKI SPOSÓB NA ZDROWIE

Rodzaj Monarda obejmuje 15 gatunków. U nas w Polsce popularne są dwa gatunki wieloletnie: pysznogłówka szkarłatna Monarda didima i deta M. fistulosa. Liście przy roztarciu są pachnące. Kwiaty zasobne w antocyjany i flawonoidy. 

 

monarda - przepiękny kwiat ogrodowy ukrywający swoje tajemnice

 

czytaj całość »
Roślinne surowce tłuszczowe – między egzotyką a popularnością

O znanych i perspektywicznych zastosowaniach surowców roślinnych w branży przetwórstwa tłuszczów rozmawiamy z dr inż. Stanisławem Ptasznikiem, kierownikiem Działu Przetwórstwa Tłuszczów w Oddziale Technologii Mięsa i Tłuszczu Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego w Warszawie.

        masło shea (karite) z Ghany, składnik wielu produktów spożywczych i kosmetycznych

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl