Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
NAJZDROWSZE ZNACZY NATURALNE
Przyroda sama podpowiada co jest najzdrowsze.

Trudno sobie wyobrazić przyszłość cywilizacji bez rozwoju dziedzin mających wpływ na poprawę zdrowia człowieka. Ewolucja naszego gatunku idzie w kierunku poszukiwania sposobów na eliminowanie chorób i udoskonalania samopoczucia psychicznego jako konsekwencji zdrowia fizycznego. Zdrowie psychiczne i zdrowie fizyczne zazwyczaj są ze sobą bardzo powiązane i współgrające. Naturoterapia jest doskonałym sposobem poszukiwania najzdrowszych sposobów na życie bez względu na wiek.

 

czytaj całość »
Metody suszenia żywności dawniej i dziś

zdrowe produkty muszą spełniać najwyższe normy jakościowe suszenia

Choć wydaje się, że sposoby suszenia to kwestia oczywista, skoro już pierwotni ludzie korzystali ze słońca, wody i ognia by odprowadzić nadmiar wody, jednak współczesne technologie oraz większe ilości towarów wymagają by wysuszony surowiec spełniał restrykcyjne normy, co generuje postępującą specjalizację metod suszenia.

 

czytaj całość »
Monarda - indiański sposób na zdrowie
Monarda - przepiękny kwiat ogrodowy ukrywający swoje tajemnice

MONARDA – INDIAŃSKI SPOSÓB NA ZDROWIE

Rodzaj Monarda obejmuje 15 gatunków. U nas w Polsce popularne są dwa gatunki wieloletnie: pysznogłówka szkarłatna Monarda didima i deta M. fistulosa. Liście przy roztarciu są pachnące. Kwiaty zasobne w antocyjany i flawonoidy. 

 

monarda - przepiękny kwiat ogrodowy ukrywający swoje tajemnice

 

czytaj całość »
Roślinne surowce tłuszczowe – między egzotyką a popularnością

O znanych i perspektywicznych zastosowaniach surowców roślinnych w branży przetwórstwa tłuszczów rozmawiamy z dr inż. Stanisławem Ptasznikiem, kierownikiem Działu Przetwórstwa Tłuszczów w Oddziale Technologii Mięsa i Tłuszczu Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego w Warszawie.

        masło shea (karite) z Ghany, składnik wielu produktów spożywczych i kosmetycznych

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl